"Nothing of me is original. I am the combined effort of everybody I've ever known"

środa, 1 marca 2017

Test foto obrazu od Saal Digital Polska

Raz już testowałem produkty firmy Saal Digital.
Wcześniej była to foto książka teraz przyszedł czas na obrazy.


Korzystając z możliwości sprawdzenia jakości wydruku zamówiłem dwa obrazy o rozmiarach 40x40 cm. wydrukowane na pcv grubości 5mm. Jako że w większości zajmuję się fotografią analogową w szczególności interesowało mnie odwzorowanie pliku i brak jakichkolwiek zabarwów po wydruku.

Firma Saal do składania zamówień oferuje prosty i przejrzysty program w którym wszystko jest na bieżąco aktualizowane również z ceną. Zamówienie złożyłem w przeciągu 10 min jakoś późnym wieczorem. Jako że była to transakcja bezgotówkowa fotografie zostały wydrukowane od razu. Jak tylko z rana odpaliłem komputer w mojej skrzynce czekała wiadomość że moje zamówienie zostało już wysłane WOW! Czas realizacji zdecydowanie na wielki plus. Niestety paczka idzie z Niemiec gdzie jest siedziba firmy co oznacza ze sama przesyłka pojawiła się u mnie po 3 dniach. W sumie biorąc pod uwagę firmy kurierskie to też bardzo dobry czas.

Kolejnym wielkim plusem jest sposób zabezpieczenia wydruków do transportu. Zajęło mi sporo czasu zanim dostałem się do obrazów.
Bardzo dobrze przemyślane pakowanie. Specjalny karton który po bokach miał nadmiar zakładki na wypadek nieostrożnego traktowania podczas transportu.


Każdy wydruk spakowany osobno z pianką ochronną i wydrukiem z podglądu zamówienia dodatkowo ochronione dwiema bardzo grubymi warstwami kartonu. Słowem pancerne pakowanie. Pliki które chciałem wydrukować to skany z średnioformatowego aparatu. Poskanowane do dużej rozdzielczości i oczyszczone w PS ze wszelkich pyłków. Zdjęcia były w skali szarości co oznacza ze same w sobie nie zawierały żadnego "koloru" Dodatkowo jedno zdjęcie bardziej kontrastowe żeby sprawdzić czy nie zgubią się szczegóły w cieniach i światłach.
Po rozpakowaniu okazało się ze wydruk nie pozostawia żadnych wątpliwości. Jest najwyższej jakości.
Na obrazach nie ma żadnego zabawienia a odwzorowanie wydruku jest bardzo dokładne. Widać wszystkie szczegóły łącznie z ziarnem negatywu, zgadza się też linia cięcia. 
Wydruk nie jest w żaden sposób przyciemniony ani rozjaśniony. Kontrast i wszelkie tonalności zachowane idealnie co na takich wydrukach jest bardzo ważne. Nie raz już widziałem kompletnie inne wydruki niż plik źródłowy. Producent opisuje wydruk jako odporny na warunki pogodowe i uv co oczywiście okaże się po jakimś czasie. Zakładam jednak że przy tak profesjonalnym wydruku można im i w tej kwestii zaufać. 
Fotoobrazy wykonane na pcv idealnie nadają się na wystawy i do ekspozycji w domu, są odporne i lekkie a dodatkowo nie niszczą się tak szybko jak np te na piance. 

Podsumowując bardzo profesjonalna i szybka robota, pewność ze wszystko będzie jak należy nawet dla najbardziej wybrednych. Firma celuje w najbardziej wymagających klientów i profesjonalnych fotografów i wykonuje zlecenia na najwyższym poziomie. 
Całą ofertę możecie znaleźć pod adresem http://www.saal-digital.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.